Narzędzia
Szukaj
Rejestracja Loguj

Krzysztof Wyszkowski

Kiszczak obraża ofiary stanu wojennego

Radio Maryja
Fot. PAP
Choć sąd zawiesił proces gen. Czesława Kiszczaka, oskarżonego o przyczynienie się do śmierci 9 górników kopalni „Wujek”, z powodu rzekomo jego złego stanu zdrowia, były szef MSW udziela wywiadów w TV.
- W jednym z programów telewizyjnych wysoki funkcjonariusz państwowy odniósł się do sprawy zamordowanych górników i Grzegorza Przemyka. Stwierdził on, że każdego dnia w wypadkach samochodowych też giną ludzie „Śmierć jest śmierć” - mówił Kiszczak.

Red. Krzysztof Wyszkowski, współzałożyciel wolnych związków zawodowych, nie ukrywa oburzenia wypowiedzią byłego wicepremiera, przewodniczącego Komitetu ds. przestrzegania ładu i porządku.

Redaktor przypomina sytuację, kiedy Stanisław Helski uderzył kamieniem owiniętym w gazetę gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Wówczas to nie mówiono o stłuczce; Kiszczak, oraz ludzie, których on reprezentuje wytoczyli sprawę i Stanisław Helski został skazany na więzienie.

-  Gdy chodzi o komunistę, bandytę komunistycznego, zbrodniarza, zdrajcę, to wtedy jest to szkoda wymagająca interwencji prawa instytucji państwowej. Natomiast gdy chodzi o górnika, zwykłego Polaka, robotnika to wliczamy go hurtem w ofiary ruchu drogowego. W tym jest coś niezmiernie zdradliwego, coś charakterystycznego dla komunistów. Ludzie są nawozem historii – oni osobiście są kimś więcej, oni są półbogami, czy być może całymi bogami i mają prawo zabijać, mają prawo gardzić swoimi ofiarami – powiedział red. Krzysztof Wyszkowski.
Ostatnia aktualizacja: środa, 19 czerwca 2013 11:02

Dodajkomentarz

Upewnij się czy wypełniłeś pola oznaczone gwiazdką (*).
Można stosować podstawowe znaczniki HTML.